Serie A: Zwycięstwo SSC Napoli, gole Milika i Zielińskiego

SSC Napoli pokonało na wyjeździe Parmę Calcio 4:0 (2:0) w niedzielnym meczu 25. kolejki włoskiej ekstraklasy. Dwa gole w tym starciu strzelił Arkadiusz Milik, a jedno trafienie zanotował Piotr Zieliński.

Na Stadio Ennio Tardini pierwszego gola strzelił Piotr Zieliński. Polski pomocnik w 19. minucie wykorzystał podanie Elseida Hysaja i strzałem z pola karnego trafił w prawy dolny róg bramki.

W 37. minucie prowadzenie neapolitańczyków powiększył Arkadiusz Milik, który pokonał Luigiego Sepe bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego. 25-letni napastnik trafił na 3:0 w 74. minucie, kiedy wykorzystał błąd obrońców i umieścił piłkę w siatce płaskim strzałem sprzed pola karnego.

Wynik meczu na 4:0 ustalił w 82. minucie Adam Ounas, a przy jego trafieniu asystował Simone Verdi.

W trwających rozgrywkach Milik zdobył już 14 bramek, z kolei Zieliński cztery razy wpisał się na listę strzelców.

Podopieczni Carlo Ancelottiego wygrali 17. mecz w sezonie, mają na koncie 56 punktów i zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. Zawodnicy Roberto D’Aversy z dorobkiem 29 „oczek” plasują się na 12. lokacie.