Sławomir Peszko: Naszym celem było zwycięstwo w Amber Cup

Lechia Gdańsk wygrała w niedzielę halowy turniej Amber Cup. Jak przyznał skrzydłowy Biało-Zielonych, Sławomir Peszko od samego początku nadrzędnym celem jego zespołu było zwycięstwo w tym turnieju.

Ekipa z Gdańska, która podczas całych rozgrywek przegrała tylko jeden mecz, w wielkim finale pokonała Fabrykę Futbolu 3:1. Sławomir Peszko strzelił w tym turnieju pięć goli.

– Od początku naszym celem było odniesienie zwycięstwa w Amber Cup, który odbywał się w Gdańsku, czyli na naszym trenie. Końcowy triumf to spełnienie naszych oczekiwań – przyznał reprezentant Polski, cytowany przez „lechia.pl”.

– Obiecałem chłopakom w szatni, że zdobędę swoje pierwsze bramki dla Lechii i tak się stało. Oby podobnie było już na wiosnę w lidze. We wszystkich spotkaniach grało mi się bardzo dobrze. Na pewno sporo pomogła mi w tym opaska kapitańska Lechii, jaką miałem zaszczyt nosić podczas turnieju – kontynuował.

– Uważam, że udział w takim turnieju to dobre przetarcie przed okresem przygotowawczym, który na dobre rozpoczynamy w poniedziałek. Musimy dobrze wykorzystać ten czas, bo mamy sporo do nadrobienia po nie najlepszej dla nas jesieni. Wierzę, że wiosną uda nam się znacznie poprawić naszą sytuację w tabeli – dodał.