Smółka: Problem leży w sferze mentalnej

sports news

Trener Arki Gdynia Zbigniew Smółka był mocno zawiedziony przegraną u siebie ze Śląskiem Wrocław 0:2 (0:0) w drugim sobotnim meczu 27. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Zespół z Trójmiasta doznał w ten sposób już trzynastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał tuż nad strefą spadkową klasyfikacji.

– Duży smutek towarzyszy nam po tym spotkaniu. Natomiast całą odpowiedzialność za wynik biorę na siebie ja, a nie zawodnicy. Widać, że woli walki i zaangażowania im nie brakuje. Mieliśmy jednak zbyt wiele słabych ogniw, zbyt wiele było niedokładności i złych zagrań. Widać, że niektórzy nie udźwignęli presji – wyznał Smółka dla oficjalnego serwisu klubu z Gdyni.

– Boli mnie też, że poświęcamy dużo czasu na stałe fragmenty, mieliśmy ich dużo, a nasze wykonanie było o dwie klasy gorsze od Śląska. Przegrywamy to spotkanie po własnych błędach. Musimy teraz się zregenerować przez dwa dni i walczyć w derbach, bo sytuacja jest tragiczna – podkreślił opiekun Arki.

– Teraz się liczy, by wszyscy byli razem. Jestem trenerem Arki i zrobię wszystko, by ten zespół podnieść. Są takie momenty, w których wiem, że nie mogę zostawić drużyny. Czuję, że zawodnicy nadal wierzą i będą walczyć. Jeśli zaś władze klubu podejmą decyzję o zwolnieniu, to przyjmę ją z honorem, bo wiem, że zawaliłem po całości – kontynuował Smółka.

– Oddawaliśmy piłkę, nie pokazywaliśmy się na pozycjach i o tym musimy sobie porozmawiać. Takim piłkarzem, który chciał brać ciężar gry na siebie był w pierwszej połowie Michał Nalepa, ale brakowało ich więcej na boisku. O świeżość zawodników zadbaliśmy przed tymi dwoma spotkaniami. Myślę, że tutaj problem leży nie w przygotowaniu fizycznym, ale w sferze mentalnej – podsumował trener Arki.

(za arka.gdynia.pl)

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.