Sparing: Wisła Kraków wygrała z Wisłą Sandomierz

sports news

W rozegranym w Myślenicach sparingu Wisła Kraków wygrała z Wisłą Sandomierz 3:2. Dla „Białej Gwiazdy” to pierwszy kontrolny mecz w zimowej przerwie.

Krakowski klub w związku z problemami finansowymi nie wyjechał na zagraniczne zgrupowanie. Do rundy wiosennej podopieczni Macieja Stolarczyka przygotowują się w swojej bazie w Myślenicach. Pierwszym sparingpartnerem „Białej Gwiazdy” była trzecioligowa Wisła Sandomierz.

Prowadzenie zespołowi z LOTTO Ekstraklasy dał Jesus Imaz, wykorzystując podanie Marko Palcicia, który przed przerwą strzelił gola na 2:0.

W 64. minucie trzecią bramkę dla zespołu z Krakowa zdobył Aleksander Buksa, któremu asystował Łukasz Burliga, który ostatnio występował w Jagiellonii Białystok. Póki co obrońca nie podpisał umowy z „Biała Gwiazdą”.

Goście z Sandomierza do końca walczyli o lepszy wynik, gole strzelili Michał Kamiński i zawodnik testowany przez ekipię z Sandomierza.

* * * * * *
Wisła Kraków – Wisła Sandomierz 3:2 (2:0)
Bramki: Imaz 17, Palcić 40, Buksa 64 – Kamiński 65, zawodnik testowany 81.

Wisła Kraków – skład wyjściowy: Chorążka – Grabowski, Wasilewski, Palcić, Hoyo-Kowalski – Wojtkowski, Morys, Szot, Plewka – Imaz, Drzazga.
W przerwie na boisko weszli: Broda, Burliga, Świątko, Laskoś, Pietrzak, Chmiel, Malik, Moskiewicz, Słomka i Buksa.

(za: Wisła Kraków).