Steve McClaren: Obserwujemy Charliego Austina

Szkoleniowiec Newcastle United, Steve McClaren ujawnił w swoim ostatnim wywiadzie, iż będzie bardzo wnikliwie obserwował poczynania w Sky-Bet Championship doświadczonego napastnika Queens Park Rangers, Charliego Austina.

26-letni Anglik od dawna łączony jest z powrotem do Barclays Premier League. W gronie ekip, które chciały pozyskać wychowanka Hungerford Town FC wymieniało się, oprócz Srok, między innymi Sunderland, AFC Bournemouth, czy też Leicester City.

– Charlie Austin już od dawna znajduje się na naszej liście transferowej. Pierwszy raz zainteresowaliśmy się nim w połowie ubiegłego sezonu, podczas letniego okienka transferowego także mu się przyglądaliśmy – powiedział Steve McClaren, cytowany przez „Sky Sports”.

– Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego to prawdopodobnie podczas styczniowego okienka też będzie on na naszym radarze – dodał były opiekun drugoligowego angielskiego Derby County.

Po pięciu rozegranych spotkaniach Newcastle United plasuje się z dorobkiem zaledwie dwóch punktów na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. Do bezpiecznej strefy, którą otwiera londyńska Chelsea, drużyna z St James’ Park na chwilę obecną traci dwa „oczka”.