Steven Gerrard krytykuje Raheema Sterlinga

Były legendarny pomocnik Liverpoolu, Steven Gerrard przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, iż jest on bardzo rozczarowany postawą 20-letniego angielskiego skrzydłowego Raheema Sterlinga.

Reprezentant Anglii w ostatnim czasie wszelkimi możliwymi sposobami próbuje wymusić na szkoleniowcu The Reds, Brendanie Rodgersie oraz właścicielach klubu swój transfer do Manchesteru City, który za wszelką cenę chce ściągnąć do siebie anielskich zawodników.

– Bardzo nie podoba mi się sytuacja ze Sterlingiem. Musi on koniecznie porozmawiać z właścicielami. Nie można przecież udawać choroby, ani odmawiać wyjazdu na przedsezonowe tournee z drużyną – stwierdził były kapitan ekipy z czerwonej części Merseyside, cytowany przez „BBC Sport”.

– Z mojego punktu widzenia ta cała sytuacja jest bardzo rozczarowująca. Tym bardziej, iż fani okazali mu wielkie wsparcie, chcą żeby został. Ciężko mi jest popierać Raheema i jego agenta. Źle by się stało, gdyby odszedł i nie rozwinął się jako piłkarz – kontynuował.

35-latek zdecydował się również na krótkie porównanie Raheema Sterlinga z nowym kapitanem Liverpoolu, Jordanem Hendersonem – Raheem Sterling i Jordan Henderson są na dwóch różnych biegunach. Jordan jest wielkim profesjonalistą, który dodatkowo obdarowany jest charakterem zwycięzcy. Nie da się ukryć, iż jest on również świetnym chłopakiem – dodał.