Steven Gerrard: W przyszłym roku prawdopodobnie skończę karierę

Autor: Ruaraidh Gillies (Flickr: Jumping for Joy) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], Wikimedia Commons

Były kapitan Liverpoolu, a obecnie piłkarz amerykańskiego Los Angeles Galaxy, Steven Gerrard ujawnił, iż coraz poważniej rozważa on zakończenie profesjonalnej kariery piłkarskiej w przyszłym roku.

Ponad stukrotny reprezentant Anglii do Major League Soccer przeniósł się podczas ostatniej europejskiej przerwy pomiędzy sezonami. W sumie dla nowej drużyny rozegrał czternaście meczów. Strzelił w nich dwie bramki oraz zanotował cztery asysty.

– Przyszły sezon może być moim ostatnim w karierze – powiedział Steven Gerrard w wywiadzie dla oficjalnej strony klubu z Kalifornii. – Na pewno w przyszłym roku nie chcę się czuć tak jak teraz – kontynuował.

– Chciałbym odejść prezentując bardzo wysoki poziom. Zapowiada się długi sezon, jestem pewien, że doświadczenie, które zbierałem przez cztery ostatnie miesiące zaprocentuje – dodał Anglik, który dla ekipy z czerwonej części Merseyside rozegrał ponad 680 spotkań we wszystkich możliwych rozgrywkach.

W bieżącej kampanii Major League Soccer Steven Gerrard już nie zagra, albowiem jego LA Galaxy odpadło w ostatnią środę w pierwszej rundzie play-off z Seattle Sounders (2:3).