Sunderland chce na stałe zakontraktować Sebastiana Coatesa

Sunderland coraz poważniej zastanawia się nad wykupieniem z Liverpoolu 24-letniego urugwajskiego stopera Sebastiana Coatesa. Według najnowszych informacji „Sunderland Echo” już wkrótce przedstawiciele klubu wyślą do The Reds oficjalne zapytanie w tej sprawie.

W zakończonym nie tak dawno sezonie środkowy obrońca The Reds, który do ekipy z czerwonej części Merseyside trafił za siedem milionów funtów w 2011 roku, przebywał na Stadium of Light na zasadzie wypożyczenia.

Początek Sebastiana Coatesa w zespole Czarnych Kotów nie był udany, bowiem nie mógł on załapać się do wyjściowego składu. Wszystko odmieniło się wraz z przyjściem do drużyny Dicka Advocaata, który z miejsca zaufał wychowankowi urugwajskiego Nacionalu.

Ten go nie zawiódł, w efekcie znaczenie zmieniła się optyka na jego osobę ze strony przedstawicieli klubu. Teraz chcą oni, aby w przyszłym sezonie był on jednym z dwóch podstawowych obrońców i tworzył trzon drużyny.

Największym problemem przy finalizacji przenosin 24-latka na stałe mogą być zarobki, albowiem Sunderland podczas wypożyczenia pokrywał tylko część tygodniówki. Oprócz zespołu z Tyne and Wear chęć pozyskania Sebastiana Coatesa wyraża również Leicester City. W ostatnim czasie wiele spekulowało się także o zainteresowaniu ze strony West Hamu United.