Super Lig: Piłkarze Trabzonsporu obejrzeli cztery czerwone kartki

Galatasaray Stambuł pokonał na własnym stadionie Trabzonspor 2:1 w spotkaniu 22. kolejki ligi tureckiej. Goście kończyli mecz w siedmioosobowym składzie, bo wcześniej czterech ich zawodników otrzymało czerwone kartki.

Spotkanie rozgrywane na Turk Telekom Arena lepiej rozpoczęła drużyna z Trabzonu. W 25. minucie gry, gola na 1:0 dla gości strzelił Erkan Zengin, po uderzeniu z rzutu karnego. Było to jego trzecie trafienie w tym sezonie.

Po przerwie gospodarze zdołali odwrócić losy rywalizacji. Najpierw Onura Recepa Kivraka pokonał Lukas Podolski, a wynik na 2:1 ustalił w 89. minucie gry, Selcuk Inan po strzale z rzutu karnego. Wcześniej sędzia Deniz Bitnel pokazał zawodnikom Trabzonsporu cztery czerwone kartki. Z boiska usunięciu zostali Ozer Hurmaci, Aykut Demir, Luis Pedro Cavanda i Salih Dursun. Ten ostatni został wykluczony z gry za to, że pokazał arbitrowi czerwona kartkę, którą ten chwilę wcześniej upuścił na murawę.

Dzięki wygranej Galatasaray awansował na trzecie miejsce w tabeli. Ma trzynaście punktów straty do Fenerbahce, które jest liderem. Trabzonspor jest na dziewiątej pozycji w lidze.