Sześć tygodni przerwy Cerimagicia

Po meczu z Jagiellonią piłkarze Górnika rozpoczęli urlopy, które potrwają do 7 stycznia. Nieco inaczej wygląda sytuacja Armina Cerimagicia, który w środę przeszedł w Poznaniu zabieg wycięcia wyrośli i teraz czeka go ok. 6-tygodniowa przerwa w aktywności fizycznej – informuje oficjalna witryna zabrzańskiego klubu.

6-centymetrowej wielkości wyrośl pojawiła się u Cerimagicia w okolicach łydki lewej nogi. Została usunięta w poznańskiej klinice RehaSport. – Normalnie to nie jest to trudny zabieg, ale w moim przypadku umiejscowienie wyrośli skomplikowało pracę lekarzom. Przez to wydłuży się też okres rehabilitacji do ok. 6 tygodni – tłumaczy Armin, który w najbliższych dniach będzie się jeszcze poruszał o kulach.

Bośniak urlop spędzi w rodzinnym Sarajewie, ale z powodu przebytego zabiegu będzie to raczej wypoczynek bierny niż aktywny. – Pierwsza część sezonu nie była dla mnie udana. Z powodu urazów grałem niewiele, ale mam nadzieję, że to koniec moich kłopotów i wiosną pomogę Górnikowi w osiąganiu dobrych wyników – kończy z optymizmem Cerimagić.