T-Mobile Ekstraklasa: Stilić, Garguła i Stjepanović odchodzą z Wisły

Semir Stilić, Łukasz Garguła i Ostoja Stjepanović od lipca przestaną być zawodnikami Wisły – poinformowano na stronie internetowej krakowskiego klubu. Wszystkim trzem piłkarzom pod koniec czerwca wygasają kontrakty i nie zostaną one przedłużone.

– Kierownictwo Klubu pragnie podziękować Semirowi Stiliciowi, Łukaszowi Gargule i Ostoi Stjepanoviciovi za ogromne serce, które włożyli w grę, występując z białą gwiazdą na piersi, oraz życzy sukcesów, zarówno tych zawodowych, jak i w życiu prywatnym. Zawodników tych nie zobaczymy już w nadchodzącym sezonie T-Mobile Ekstraklasy w drużynie Białej Gwiazdy – napisano w komunikacie.

Stilić bronił barw „Białej Gwiazdy” od stycznia ubiegłego roku. W zakończonym sezonie Ekstraklasy rozegrał 36 spotkań. Zdobył w nich dziewięć goli i zaliczył trzynaście asyst.
30-letni Stjepanović występował w Wiśle przez dwa sezony. W bieżących rozgrywkach z powodu kontuzji kolana rozegrał tylko trzy mecze.

34-letni Garguła grał w Wiśle od lipca 2009 roku. W minionym sezonie w Ekstraklasie pojawił się na boisku 30 razy. Strzelił trzy bramki i zaliczył cztery asysty.

Wisła Kraków w sezonie 2014/15 zajęła piąte miejsce w tabeli. Od Śląska Wrocław, który będzie występował w europejskich pucharach, miała o trzy punkty mniej.