Tadeusz Pawłowski: Chciałbym w końcu odnieść zwycięstwo

Szkoleniowiec Śląska Wrocław, Tadeusz Pawłowski przyznał na konferencji prasowej przed meczem z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, iż starcie z beniaminkiem Ekstraklasy jest wyśmienitą okazją do zdobycia pierwszego kompletu punktów w tym sezonie.

Po dwóch seriach gier zielono-biało-czerwoni mają na swoim koncie zaledwie jedno “oczko” (zdobyte przed tygodniem z Pogonią Szczecin) i plasują się na odległym, dwunastym miejscu w ligowej tabeli.

– Myślę, że nadszedł najwyższy czas, żebyśmy zaczęli punktować w lidze. Chciałbym w tym spotkaniu odnieść pierwsze zwycięstwo w lidze. Mieliśmy bardziej komfortową sytuację, w której mogliśmy przejść cały cykl treningowy, co od początku okresu przygotowawczego było zaburzone. W tej chwili, po normalnym cyklu, kiedy możemy więcej czasu poświęcić na trening będzie lepiej – stwierdził trener wrocławskiego klubu, cytowany przez “slaskwroclaw.pl”.

– Naturalnie są braki, niedoskonałości. Ciągle musimy wkomponować nowych zawodników w zespół. Uważam jednak, że mam dużo większy komfort w tym sezonie, co widać było w Szczecinie, gdzie mogliśmy porotować składem, a drużyna zagrała ambitnie i zdobyła punkt – kontynuował.

– Optymistycznie podchodzę do niedzielnego meczu. Liczę, że pociąg z napisem “WKS Śląsk” ruszy z trzema punktami i będziemy mogli dalej spokojnie pracować nad poprawą formy sportowej – stwierdził 61-latek. – Chłopcy są głodni sukcesów i wiedzą, że nie tylko zwycięstwo będzie brane pod uwagę, ale również styl. Każdy inny wynik jak zwycięstwo… wiadomo jak będzie odbierany – zaznaczył.