Tadeusz Pawłowski: Zagraliśmy jak prawdziwy zespół

Śląsk Wrocław zremisował na własnym stadionie z Lechem Poznań w ramach 14. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy 1:1 (1:0). Jak zaznaczył na pomeczowej konferencji prasowej opiekun gospodarzy, Tadeusz Pawłowski jest on zadowolony z tego, iż jego drużyna w końcu zagrała jak prawdziwy zespół.

– Moim zdaniem to był dobry mecz z obu stron. W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze. Po strzeleniu bramki mieliśmy dobre momenty i wtedy powinniśmy podwyższyć wynik. Byłoby “po meczu”. W drugiej połówce Lech pokazał klasę, nie przez przypadek są przecież mistrzem Polski. Grał dobrze i zdominował nas po przerwie – powiedział Tadeusz Pawłowski, cytowany przez “slaskwroclaw.pl”.

– Ciesze się, że zagraliśmy jak prawdziwy zespół. Było więcej ciekawych, szybkich akcji. Jak dojdzie do tego więcej wiary w siebie, to będzie naprawdę dobrze. Wyszliśmy ustawieniem, które jest moim autorskim pomysłem. Długo po odejściu Picha szukaliśmy optymalnego ustawienia w ofensywie – kontynuował.

– Chyba najlepszy mecz w Śląsku rozegrał Marcel Gecov. Cieszę się z tego, bo wiem, jak dużo on może nam dać na boisku. Potrafi utrzymać się przy piłce, dużo biega. To pokazywał, ale umie jeszcze więcej i mam nadzieję, że będzie to udowadniać w kolejnych spotkaniach – zaznaczył.

– Niedługo czeka nas przerwa na mecze reprezentacji i to dla nas dobrze. Mamy krótka kadrę i przyda nam się troszkę czasu. Jest dużo spotkań i przerwa może nam dobrze zrobić, będziemy mogli dopracować nasz styl gry – dodał.