Thiago Silva: Nie wyobrażam sobie PSG bez Zlatana

Brazylijczyk Thiago Silva pragnie, aby włodarze Paris St-Germain przygotowali nową ofertę umowy dla Zlatana Ibrahimovica.

Aktualny kontrakt napastnika reprezentacji Szwecji, który zdobył 30 bramek w tym sezonie Ligue 1, wygasa z końcem czerwca bieżącego roku. Gwiazdą kadry „Trzech Koron” interesuje się kilka klubów z Premier League. Ma również propozycję z Chin.

– Nie wyobrażam sobie PSG bez Zlatana i nie mówię tego tylko dlatego, że jesteśmy przyjaciółmi. On jest bezcenny dla naszej drużyny – podkreślił Thiago Silva, cytowany przez stację „Sky Sports”.

– Przeciwnicy zawsze mają z nim wielkie problemy. On jest po prostu zbyt bystry dla nich, a jego ruchy na boisku są bardzo inteligentne – komplementował Brazylijczyk kolegę z zespołu.

– Gdybym był prezydentem klubu, przedłużyłbym jeszcze jego kontrakt przynajmniej o rok, a nawet dwa lata. On jest wyjątkowy, jak żaden inny piłkarz i chociaż ma 34 lata, to widać u niego ogromną pasję do piłki – dodał Thiago Silva.

PSG w środowy wieczór podejmie przed własną publicznością Manchester City w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów.