Tim Sherwood: Ron Vlaar chce zostać w klubie

Szkoleniowiec Aston Villi Tim Sherwood przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, iż jego najlepszy środkowy obrońca w drużynie Ron Vlaar w rozmowie z nim zadeklarował chęć pozostania w ekipie z Villa Park na dłużej.

Ostatnio w brytyjskiej prasie spekulowano, że doświadczony Holender przeniesie się już podczas letniego okienka transferowego do Manchesteru United, który ma spory problem z obsadzeniem pozycji w środku defensywy.

Dodatkowo za transferem 30-latka, który barw drużyny z Birmingham broni od 2012 roku, na Old Trafford przemawiał fakt, iż zna on się bardzo dobrze ze szkoleniowcem Czerwonych Diabłów, z którym współpracował w kadrze Oranje.

– Powiedziałem ostatnio Ronowi, że chcę go zatrzymać w klubie na dłużej. Odpowiedział wówczas, iż on również chce zostać – powiedział Tim Sherwood, cytowany przez Sky Sports. – Tak więc już niedługo jego przedstawiciele będą rozmawiać z klubem w sprawie kontraktu. Jestem przekonany, że możemy dojść do porozumienia – kontynuował.

W bieżącym sezonie ligowym Ron Vlaar rozegrał we wszystkich możliwych rozgrywkach 21 meczów, w których zaliczył jedną asystę. Warto jednak zaznaczyć, iż sporą część obecnej kampanii stracił on na leczeniu urazów.