Tomasz Byszko: Staż w Crystal Palace uważam za bardzo udany

– Dla mnie możliwość zobaczenia, jak funkcjonuje angielski klub grający w Premier League oraz jego Akademia było czymś wyjątkowym – przyznał w swoim ostatnim wywiadzie drugi trener drużyny Lechii Gdańsk do lat 19, Tomasz Byszko.

23-latek przebywał na stażu w ekipie z Selhurst Park od 31 stycznia do 5 lutego 2016 roku. W tym czasie przyglądał się między innymi treningom drużyn z roczników U7-U18.

– Staż uważam za bardzo udany. Rok temu byłem w Holandii obserwować pracę klubu Ajax Amsterdam i powiem szczerze, że ośrodek z Anglii mnie zaskoczył. Oczywiście Ajax jest topowym klubem w Europie pod każdym względem, ale Crystal Palace w niczym mu nie ustępuje – stwierdził Tomasz Byszko, cytowany przez “lechia.pl”.

– Sama infrastruktura, potencjał klubu oraz bardzo utalentowana młodzież sprawia, że jest to solidna marka. Dla mnie możliwość zobaczenia, jak funkcjonuje angielska drużyna grająca w Premier League oraz jej Akademia było czymś wyjątkowym – kontynuował.

– Na pewno nauczyłem się zwracania uwagi na każdy szczegół, nawet najmniejszy detal, bo to właśnie one najczęściej przesądzają o końcowym wyniku meczu. Trenerzy z Crystal Palace pracują według wizji swojego klubu i dbają o to, aby warunki treningowe były jak najbardziej zbliżone do meczowych – zaznaczył.

– Trzeba zaznaczyć, że dzieci do 18 roku życia nie grają meczów o ligowe punkty, co nie wywiera na nich presji. Mogą swobodnie przełożyć zdobyte podczas treningu umiejętności na mecze z rówieśnikami – podkreślił.

– Mimo, że nie miałem możliwości zobaczenia pracy pierwszego zespołu oraz U-21, ponieważ trenują w głównym centrum treningowym, to zasiadłem na trybunach podczas spotkania Premier League pomiędzy Crystal Palace a AFC Bournemouth – dodał.

Reklama


Typy na rzuty rożne: Leuven – Club Brugge https://tylkopilka.pl/typy-na-rzuty-rozne-leuven-club-brugge/ #kasujemy #obstawiamy #bukmacherzy #typerzy #bukmacherka #typybukmacherskie

Typy na rzuty rożne: Chelsea – Tottenham https://tylkopilka.pl/typy-na-rzuty-rozne-chelsea-tottenham-2/ #kasujemy #obstawiamy #bukmacherzy #typerzy #bukmacherka #typybukmacherskie

Typy na rzuty rożne: Kilmarnock – Celtic https://tylkopilka.pl/typy-na-rzuty-rozne-kilmarnock-celtic-2/ #kasujemy #obstawiamy #bukmacherzy #typerzy #bukmacherka #typybukmacherskie


Load More…