Tomasz Cywka: Czuję się tutaj bardzo komfortowo

26-letni pomocnik Tomasz Cywka, który został oficjalnie w poniedziałek zaprezentowany jako nowy piłkarz Wisły Kraków, przyznał na konferencji prasowej, iż czuje się on w nowym zespole bardzo dobrze. Jednocześnie zaznaczając, iż w drużynie panuje świetna atmosfera.

Były piłkarz Derby County, który przez całą seniorską karierę piłkarską bronił barw angielskich ekip, do 13-krotnego mistrza Polski przeniósł się na zasadzie wolnego transferu.

– Czuję się tutaj bardzo komfortowo, teraz już zostałem przyjęty jako pełnoprawny zawodnik przez innych piłkarzy. W drużynie panuje dobra atmosfera, nic tylko trenować – powiedział Cywka, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Mogę zagrać na każdej pozycji w linii pomocy. Także jako skrzydłowy. Grałem tak na Wyspach i strzelałem bramki. W Wiśle będę grał tam, gdzie będzie mnie widział trener i dam z siebie 100%, aby tylko pomóc drużynie – stwierdził 26-latek.

Tomasz Cywka odniósł się również do numeru 19, z którym będzie grał w ekipie Białej Gwiazdy – Z takim numerem grałem w Anglii. Wiem, że w Krakowie z takim numerem grał Patryk Małecki, ale ja także bramkami mam zamiar zapracować na ten numer – zaznaczył.