Towarzysko: Borussia pokonała Śląsk

W środowym meczu towarzyskim rozegranym we Wrocławiu, miejscowy Śląsk przegrał z Borussią Dortmund 0:3. Bramki dla BVB strzelili Henrikh Mkhitaryan, Ciro Immobile i Adrian Ramos. W końcówce spotkania na murawę wszedł wracający po kontuzji Jakub Błaszczykowski.

Wicemistrzowie Niemiec mieli przewagę przez większą część meczu i szybko otworzyli wynik tego spotkania. W 10. minucie Mkhitaryan wygrał pojedynek sam na sam z Pawłowskim, a 20. minucie jego wyczyn powtórzył Ciro Immobile. Po zmianie stron rezultat tego starcia ustalił Adrian Ramos.

W końcówce meczu niespodziankę kibicom zrobił trener Jurgen Klopp. Niespodziewanie na murawie pojawił się reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski. Dla skrzydłowego był to pierwszy mecz od czasu jego kontuzji. W styczniu tego roku Kuba zerwał więzadła w kolanie.