Towarzysko: Rywale Polski przegrali z Ukrainą

Reprezentacja Gruzji, która sobotę zmierzy się z Polską, przegrała w towarzyskim meczu z Ukrainą 1:2. Spotkanie rozegrane zostało w austriackim Linzu.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Pierwszy gol padł w 57. minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Artem Kraweć. Dziesięć minut później, piłkarze Mychajło Fomenki prowadzili 2:0. Po asyście Mykoły Moroziuka, trafienie zaliczył zawodnik Dnipro Dniepropetrowsk, Jewhen Konoplanka. Gruzinom udało się zmniejszyć rozmiary porażki. W 81. minucie gry, po podaniu Levana Kenii, Denisa Boyko pokonał Mate Vatsadze.

Spotkanie pomiędzy Polską, a Gruzją odbędzie się w sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na półmetku eliminacji do Euro 2016, „Biało-Czerwoni” są liderem grupy D. Mają na swoim koncie o jeden punkt więcej od Niemców i Szkotów. Gruzja zajmuje piątą pozycję w tabeli.

Następnym rywalem Ukraińców będzie Luksemburg. Zawodnicy Fomenki zajmują obecnie trzecie miejsce w grupie C w eliminacjach do mistrzostw kontynentu. Do prowadzącej w tabeli Słowacji, tracą sześć punktów.