Włochy: Drużyna Salamona nie zagra w Serie A

Pescara zremisowała na wyjeździe 1:1 z Bologną w rewanżowym meczu baraży, których stawką był udział w Serie A. W pierwszym spotkaniu padł bezbramkowy remis, co oznacza, że awans do najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech wywalczyła Bologna. Piłkarze Delio Rossiego zajęli wyższą pozycję w tabeli, co jest decydujące w przypadku dwóch remisów.

Na Stadio Renato Dall’Ara w Bolonii, pierwszego gola zdobyli gospodarze. Na listę strzelców wpisał się w 37. minucie spotkania, Gianluca Sansone. Dla wypożyczonego z Sampdorii piłkarza, było to siódme trafienie w tym sezonie. Wyrównującą bramkę zdobył Cristian Pasquato w 56. minucie gry. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. Za drugą żółtą kartkę z boiska usunięty w 65. minucie spotkania został Ibrahima Mbaye.

Bartosz Salamon rozegrał w barwach gości cały mecz. Dla Polaka był to 38. występ w bieżących rozgrywkach.

Poza Bologną, w przyszłym sezonie w Serie A będą występowały Frosinone Calcio i Carpi, które wywalczyły bezpośredni awans. Z pierwszej ligi włoskiej spadły Cagliari, Cesena i Parma.