Towarzysko: Szwajcaria pokonała Liechtenstein

Reprezentacja Szwajcarii pokonała Liechtenstein 3:0 w towarzyskim meczu rozegranym na stadionie FC Thun. Dla piłkarzy Vladimira Petkovicia to szósty mecz z rzędu bez porażki.

Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0. W 29. minucie spotkania, po podaniu Xherdana Shaqiriego, bramkarza rywali pokonał Blerim Dżemaili. Po godzinie gry, trafienie dla Szwajcarii zaliczył Shaqiri, a osiem minut później swoją drugą bramkę zdobył Dżemaili.

Szwajcarzy w niedzielę zmierzą się na wyjeździe z Litwą w ramach eliminacji do Euro 2016. Po pięciu spotkaniach mają na swoim koncie dziewięć punktów. Do prowadzącej w tabeli Anglii, tracą sześć punktów.

Liechtenstein w niedzielę zmierzy się z Mołdawią. Zawodnicy Rene Pauritscha w eliminacjach do mistrzostw kontynentu zgromadzili do tej pory cztery punkty.