Typy Adamczyka: Korea Południowa – Oman

Puchar Azji!

Czas rozpocząć typowanie pucharu, który jest rozgrywany w Australii. Mecze są rozgrywane w porach rannych więc typ już podsyłam dzień wcześniej. Według mnie w tych rozgrywkach jest kilku faworytów jednym z nich są gospodarze czyli Australia, która wygrała swoje pierwsze spotkanie w meczu otwarcia. Dziś gra według mnie drugi faworyt czyli Korea Południowa. Jest to drużyna, która grała na Mistrzostwach Świata razem z Japonią i Australią. Korea na mundialu nie pokazała się z dobrej strony, uległa rywalom z Europy i zakończyła rozgrywki na ostatnim miejscu w grupie. Natomiast na tle krajów Azjatyckich są jedną z najlepszych ekip.

Pierwszy mecz Koreańczycy rozegrają z Omanem. W kadrze oprócz zawodników występujących na kontynencie selekcjoner powołał sześciu zawodników z lig europejskich. Czterech zawodników z Bundesligi i dwóch z Premier League. Kadra reprezentacji wygląda bardzo solidnie, a zawodnicy grający w Europie pełnią ważne funkcje w klubach.
W poprzednim rozgrywkach w 2011 roku, Korea spotkała się w grupie z Australią, tak jak i w tym roku. Obie ekipy wyszły z grupy z siedmioma punktami. Ostatecznie Australia zajęła drugie miejsce, a Korea trzecie miejsce. Sądzę, że podobnie w tym pucharze Koreańczycy będą chcieli zajść jak najdalej i sięgnąć po puchar. Drużynę stać na to, a takie spotkanie jak z Omanem muszą wygrywać. Australia ma już trzy punkty na koncie. Dzisiejsza strata punktów może spowodować komplikacje w wyjściu z grupy.
W kadrze Omanu są wyłącznie zawodnicy grający w narodowej lidze czyli w Oman Professional League. Wyjątkiem jest kapitan drużyny bramkarz grający w Wigan Athletic FC. Na wstępie widać jaka jest różnica pod względem kadry zespołu. Oman zajmuje w rankingu FIFA 93 miejsce, a Korea 63 miejsce. Oman w poprzednich rozgrywkach nie zakwalifikował się do Pucharu Azji. Odpadł w kwalifikacjach, w których w grupie zajął trzecie miejsce. Natomiast w tym roku wygrali grupę nie przegrywając meczu i bez problemu awansując do finałowych rozgrywek Azjatyckich.
Poprzednie spotkanie pomiędzy tymi ekipami odbyło się w 2011 roku i Korea wygrała 3:1. Dziś typuje na over 1,5 gola Korei Południowej. Kurs na samą wygraną pierwszej drużyny jest @ 1.50. Dlatego ja postanowiłem pograć na przynajmniej dwie bramki Koreańczyków po kursie @ 1.80.

[sc:betano] Korea Południowa – Oman typ: Korea Poludniowa over 1,5 gola kurs: 1.80