Typy Adamczyka: Legia Warszawa – Cracovia

Ostatni mecz kończący 17. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy, w którym Legia rozegra spotkanie z Cracovią. Poprzedni typ w meczu Cracovii okazał się trafiony, więc dziś również postawie typ w ich meczu. Faworytem są oczywiście mistrzowie kraju, którzy reprezentują Polskę w Lidze Europejskiej.

Nie ma co ukrywać Legia jest najlepszą drużyną w kraju, kadra zespołu, budżet i wiele innych czynników sprawia, że to właśnie oni są faworytem w walce o mistrza. Przychodzi teraz starcie z Cracovią, która gra bardzo słabo na wyjazdach. Legioniści muszą wygrywać takie mecze, jeżeli chcą zostać na pierwszym miejscu. Wygranie dziś meczu pozwoli poszerzyć przewagę nad drugą drużyną do sześciu punktów.

Do składu Legii może już wrócić Radović – jeden z najlepszych piłkarzy mistrza kraju. Gospodarze są lepszą drużyną i nie widzę żadnych argumentów, aby goście mogli sprawić niespodziankę.

Cracovia na wyjazdach zdobyła zaledwie 3 punkty. Jest przedostatnią drużyną punktująca na stadionach rywali. U siebie jeszcze w miarę zdobywają punkty co daje im 14. miejsce, natomiast ich gra na wyjazdach jest bardzo słaba. W ciągu ostatnich 10 meczów na stadionie gospodarzy Cracovia zdołała tylko dwa razy zremisować i 8 razy przegrać. Jeżeli Legia przegra dzisiejsze spotkanie, to na pewno będzie to wielka sensacja. Uważam, że są w tak dobrej formie, że powinni wygrać przewagą dwóch bramek.

[sc:bet365]Legia Warszawa – Cracovia; Typ: Legia -1,5. Kurs: 2.025