Typy Adamczyka: Porto – Athletic – gram RR

Dziś na półwyspie iberyjskim zobaczymy pojedynek FC Porto z Athleticem Bilbao. Po 2 kolejkach w Lidze Mistrzów pierwsze miejsce zajmują dzisiejsi gospodarze z 4 pkt. Natomiast goście zajmują ostatnie miejsce z zaledwie 1 pkt. na swoim koncie.

Uważam, że obie ekipy z dobrych lig zagranicznych zaprezentują dobry futbol, z wieloma akcjami ofensywnymi, co zaowocuje pokaźną liczą rzutów rożnych.

W FC Porto po nieudanym poprzednim sezonie, latem doszło do zmiany trenera. Nowym szkoleniowcem został Julen Lopetegui, który osiągnął bardzo dobre wyniki w młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii, zdobywając mistrzostwo Europy. W prowadzeniu reprezentacji ma doświadczenie, ale jeszcze nie prowadził żadnego klubu. Przyjęcie na to stanowisko takiego trenera było sporym zaskoczeniem, ale widać że z czasem może się to opłacać. Szkoleniowiec odmłodził skład, sprowadził kilku hiszpańskich zawodników m.in. Cristiana Tello czy Adriana Lopez.

Porto bardzo udanie zaczęło tegoroczną Ligę Mistrzów od pokonania 6:0 Bate Borysów. Następnym meczem był wyjazd na Ukrainę i wywalczony remis w ostatnich minutach z Szachtarem.

Gospodarze przystępują do tego meczu w roli faworyta. Najbardziej w tym pojedynku interesują mnie rzuty rożne. W meczu u siebie z BATE, Porto nabiło 9 rożnych, a na wyjeździe z Szachtarem 6 rogów. Natomiast w lidze w tym sezonie u siebie robili odpowiednio: 8, 10, 7, 12. Widać, że u siebie bardzo ładnie wbijają rzuty rożne.

Athletic Bilbao dobrze zaczęło sezon od pokonania w kwalifikacjach Ligi Mistrzów włoskiego Napoli. Tylko niestety po tym meczu w tej drużynie się coś stało. Wszystkie mecze jakie rozegrali w lidze i Champions League były bardzo kiepskie. Świadczy o tym tabela La Liga, w której zajmują aktualnie 17. miejsce z zaledwie 5. pkt. To samo w Lidze Mistrzów – ostatnie miejsce w grupie. Jest to na pewno niespodzianka. A do sensacji należy dopisać mecz Basków w Białorusi – przegrana 2:1. Nie wiadomo co jest powodem tak słabego początku sezonu.

Słabe wyniki nie idą w parze z rzutami rożnymi, które Athletic w miarę optymalnie nabija. W meczu z BATE i Szachtarem wykonywali po 4 rzuty rożne. Do tego jeszcze w ostatnim meczu wyjazdowym z Realem Madryt Baskowie zrobili 7 rożnych.

Drużyna z Bilbao ma potencjał, o czym świadczy poprzedni sezon. Może ten mecz będzie przełomowy i zaprezentują się z lepszej strony niż we wcześniejszych meczach. Jeżeli Athletic podejmie walkę i zagra na poziomie gospodarzy, to zobaczymy ładne widowisko, a 11. rożnych będzie kwestią czasu.

FC Porto- Athletic Bilbao- over 10 RR @ 1.90- Bet365

Typy Adamczyka oraz jego skuteczność możecie obserwować TUTAJ.

Jeśli i Ty chcesz mieć swój projekt bukmacherski u nas skontaktuj się z nami.

Reklama

Statystyki Ekstraklasy

Statystyki ekstraklasy