Typy czeskiego eksperta: Dukla Bańska Bystrzyca vs FK Senica

Gospodarze są w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Ich rywale oddalają się coraz bardziej i coraz trudniej im będzie uratować się przed spadkiem. W takiej sytuacji każdy punkt jest na wagę złota. U siebie trzeba wygrywać i zdobywać punkty!
Senica w ostatnich dwóch meczach przegrała po 1:2 (w Rużomberoku i w Podbrezowej). Trzecie miejsce gwarantujące puchary europejskie nie jest wcale takie pewne. Pretendują do niego jeszcze Trnava i bratysławski Slovan. Trnava wczoraj wygrała w Dunajskiej Stredzie i ma nad Slovanem przewagę pięciu punktów, a nad Senicą sześć!

W tej sytuacji Senica powinna się raczej skoncentrować na półfinałowym meczu Pucharu Słowacji w Dunajskiej Stredzie, który będzie rozgrywać w najbliższy wtorek.

Sytuacja meteorogiczna w środkowej Słowacji jest wręcz zimowa. Dzisiejszy mecz Podbrezova – Myjava nie odbędzie się. W Bańskiej Bystrzycy jest podobnie. Boisko jest w nie najlepszym stanie, co na pewno bardziej będzie sprzyjało gospodarzom. Oni muszą dzisiaj powalczyć o tak ważne dla nich trzy punkty. W tym sezonie Fortuna Ligi w BB padł remis 2:2, w Senicy górą byli gospodarze 3:2. Wzajemny bilans obu rywali w ostatni 6 meczach jest 1-4-1.

Moim zdaniem Senica będzie raczej szukać drogi do Europy w półfinale Pucharu Słowacji i dzisiaj na bardzo trudnym terenie będzie się raczej oszczędzała.

[sc:betano] Słowacja Fortuna Liga, godz.14:30, Dukla Bańska Bystrzyca vs FK Senica, typ: 1X, kurs: 1.57