Typy czeskiego eksperta: FK Příbram vs Vysočina Jihlava

Po zaskakującym remisie czeskiej reprezentacji z Łotwą, dzisiaj rusza Synot Liga. Na szczycie tabeli trójka: Pilzno, Sparta i Jablonec, która rozegra mecze wyjazdowe, kolejno w Ostrawie, Hradcu Kralové i w Č.Budějovicach. We wszystkich tych pojedynkach mocnymi faworytami są goście, dlatego postaram się wybrać jakiś ciekawy pojedynek z pozostałych meczów.

Takim wydaje mi się dzisiejsza konfrontacja: FK Příbram – Vysočina Jihlava. Gospodarze grają u siebie bardzo dobrze. Ich atak wzmocnił Bednař ze Sparty i zaczyna strzelać bramki. W jesiennym meczu Příbram wygrała 1:0. W ostatnich pojedynkach u siebie z tym rywalem dwa razy wygrała i raz zremisowała. W tabeli przeciwnicy ci sąsiadują ze sobą na dziewiątym i dziesiątym miejscu, dzieli ich jeden punkt na korzyść Jihlavy.

W drużynie gospodarzy znaleźli azyl piłkarze niechciani w swych klubach: Zápotočný, Zeman i Bednař w Sparcie oraz Fillo w Wiktorii Pilzno. Tutaj należą do wyróżniających się piłkarzy i to oni nieraz decydują o wynikach swojego nowego klubu.

Moim zdaniem o zwycięstwie może zadecydować jedna bramka, ale to Příbram wygra ten mecz.

[sc:oddsring] Synot Liga, godz.17:00, FK Příbram vs Vysočina Jihlava, typ: 1, kurs: 2:00