Typy czeskiego eksperta: Dukla Praga – Slovan Liberec

Pierwsza runda wiosenna Synot Ligi za nami i jasne jest, że o mistrza powalczą już tylko trzy drużyny: Wiktoria Pilzno, Sparta Praga i Baumit Jablonec. Następnie jest kilka drużyn z aspiracjami pucharowymi, kilka, których zadowala środek tabeli, a reszta, to walka o utrzymanie ligowego bytu.

Nieoczekiwanie nad przepaścią i to dosłownie, znalazł się mistrz kraju sprzed trzech lat. Liberec, bo o nim mowa, z nowymi trenerami i dopełnionym składem, uległ w premierze wiosennej praskiej Slavii 1:3, na własnym boisku. Na reakcję, nie trzeba było długo czekać. Już w poniedziałek na treningu pojawili się dwaj doświadczeni piłkarze: stoper Brabec i uniwersalny pomocnik Breznaník. Nieudana jesień i porażka na starcie rundy wiosennej, porównywane są do marazmu, przez który przechodziła Borussia Dortmund.

Dzisiaj Liberec gra na wyjeździe z praską Duklą. Przed tygodniem chwaliłem drużynę trenera Kozla za ofensywny styl, wygrali zresztą mecz wyjazdowy ze Zbrojovką Brno 0:1. Tego wyniku jednak nie trzeba przeceniać, tak słabo gospodarze nie zagrali jeszcze w tym sezonie. W światło bramki przeciwnika trafili dopiero po godzinie gry. Okazuje się w pełni, co znaczy dla Brna kreatywny pomocnik Zavadil, który nie zagrał z powodu choroby. Wieczorem przyjdzie czas na restart Liberca. Trenerzy Kotrba i Csaplar nie mają czasu, bo biznesmen Karl, właściciel klubu, zaczyna się niecierpliwić.

Dukla natomiast u siebie ma bilans: 3-4-2 bramki 11:8, a z Libercem jej nie idzie. W ostatnich dwóch spotkaniach nie strzeliła mu bramki. Liberec wygrał dwa z trzech ostatnich pojedynków na stadionie Dukli. Wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że Liberec nie przegra tego meczu!

[sc:bet365]Dukla Praga – Slovan Liberec, typ: X2

Na boisku w Jihlawie zagra dzisiaj Slovacko. Przed tygodniem Jihlawa przywiozła cenny punkt z Bohemians (0:0), a jej przeciwnik przegrał u siebie z Jabloncem 1:2. Na pierwszy rzut oka, spotkanie czysto remisowe. Jihlawa chce potwierdzić niezły występ w Pradze, goście są na razie bez punktu. Ciekawostką jest fakt, że z 7 spotkań wzajemnych, aż sześć razy wygrywali gospodarze. Dlatego sądze, że można grać dwutorowo na gospodarzy. Trzeba jednak uważać na Doška/ 11 bramek/.

[sc:betsson]Jihlawa – Slovacko, typ: 1X

Jan Zolich, Czechy