Typy czeskiego eksperta: Slovan – Zylina

Słowacja, to kolejny przykład na to, że wyniki reprezentacji nie idą w parze z poziomem ligi krajowej. Z jednej strony, nasi sąsiedzi pukają do bramy EURO 2016, a z drugiej, żenujące wręcz występy mistrza kraju Slovana Bratysława w europejskich pucharach!

I stało się. Po jesieni na czele tabeli przezimowała Zylina z trzema punktami przewagi przed Trenczynem. Slovan dopiero na piątej pozycji ze stratą do lidera aż 12 punktów, z jednym meczem zaległym.

W Slovanie nastąpiło trzęsienie ziemi. Drużynę opuściło 11 zawodników, a przyszło pięciu. Odeszli między innymi Grendel/G.Zabrze/ i Putnocky/Ruch/ oraz Kolčák/Podbeskidzie/. Z nowych twarzy, miejscce w podstawowym składzie zajmą zapewne Zrelak (repr.do lat 21 z Rużomberoku) oraz napastnik Oršula z Myjavy.

Goście po latach suchych, w tym sezonie mają spory apetyt na mistrza. Odmłodzona drużyna nabrała wigoru i pewności siebie, umiejętnie kierowana trenerem Gulą. Alfą i omegą drużyny jest doświadczony reprezentant kraju, defensywny pomocnik Pečovský i najlepszy na razie strzelec ligowy Matej Jelić (10 bramek). Na zgrupowaniu w Turcji, w połowie lutego rozegrali trzy mecze: z Anżi Machaczkala 1:1, Vardarem Skopje 0:0 i z Metalurgem Zaporoże 2:1. Dzisiaj na pewno nie zagra kontuzjowany Jelić.

Slovan u siebie jeszcze nie zremisował w tym sezonie 6-0-2 i bramki 16:8. Bilans Zyliny na wyjeździe (3-5-1 11:9). Wieczorne spotkanie zadecyduje o tym, czy Slovan ma jeszcze siłę i determinację, żeby ścigać rywali. W przeciwnym razie, droga do obrony tytułu mistrza zostanie zamknięta. Bardzo jestem ciekaw, w jakim stanie jest murawa boiska na Pasienkach. W jesiennych meczach pucharowych prezentowała się żałośnie. O ile nic nie zmieniło się na lepsze, to przewaga techniczna gości zostanie zniwelowana.

Sądzę, że dzisiaj nie zobaczymy fajerwerków strzeleckich nad Dunajem, a zwycięstwo nad rywalem jedną bramką, to szczyt możliwości gospodarzy.

[sc:bet365]Slovan – Zylina, typ: 1X

Jan Zolich, Czechy