Typy Ekstraklasa: Piast Gliwice – Lechia Gdańsk

Typy na mecz 33. kolejki Ekstraklasy, w którym Piast Gliwice podejmował będzie zespół Lechii Gdańsk.

Dzisiaj o godz.18:00 w Gliwicach dojdzie do spotkania w grupie mistrzowskiej pomiędzy miejscowym Piastem, a Lechią Gdańska. Goście po awansie do grupy walczącej o mistrzostwo Polski wyraźnie złapali wiatr w żagle. Wygrywają kolejne mecze prezentując przy tym naprawdę dobrą formę. Co istotne dla Piotra Nowaka w końcu gra obronna Lechii wygląda tak, jak oczekuje tego trener. W trzech ostatnich meczach piłkarze z Gdańska stracili tylko jedną bramkę. Coraz lepiej gra także środkowa linia Lechii. Zwłaszcza w ustawieniu w jakim zagrała w ostatnim meczu przeciwko Pogoni. Na bokach Peszko i Chrapek, w środku Mila, Kovacević i podwieszony pod napastników Krasić. Lechia dzięki temu kreuje dużo ofensywnych sytuacji.

Dzisiaj zespól Piotra Nowaka zagra z wiceliderem tabeli. Drużyna Piasta przystąpi jednak do tego meczu znacząco osłabiona, bowiem za czerwoną kartkę z meczu przeciwko Lechowi zabraknie Kamila Vacka. Sędzia Frankowski zdaniem wielu komentatorów i dziennikarzy sportowych, zbyt pochopnie wyrzucił z boiska reżysera gry Piastunek, który do tego momentu rozgrywał dobre zawody i miał piękną asystę przy golu kontaktowym strzelonym przez Ziveca.

Piast rozczarowuje na wiosnę. Drużyna, która wygrała rundę jesienną straciła w przerwie zimowej umiejętność wygrywania ważnych meczy z zespołami z górnej części tabeli Ekstraklasy. Na wiosnę Piast wygrał zaledwie 3 mecze: ze Śląskiem, Podbeskidziem i Jagiellonią (wszystkie na swoim boisku), czyli zespołami które walczą obecnie w grupie spadkowej. Rozpędzona Lechia jest w stanie dzisiaj przerwać serię dziesięciu meczów bez porażki Piasta na swoim stadionie. Bukmacher daje na zwycięstwo Lechii kurs 2.38. Naszym zdaniem warto pograć na zwycięstwo gości, bowiem piłkarze Piotra Nowaka będą mieli jeszcze jedną silną motywację przystępując do tego meczu. Przy zwycięstwie z Piastem wskoczą na trzecie miejsce w tabeli gwarantujące im udział w europejskich pucharach, a taki był cel stawiany przed zespołem Lechii na obecny sezon Ekstraklasy. My zagramy jednak z podpórką, w przypadku remisu. Powodzenia!

Ekstraklasa, godz. 18:00, Piast Gliwice – Lechia Gdańsk, typ: Lechia (remis = zwrot), kurs: 1.62

Zmień bukmachera na BETANO. Kliknij TUTAJ i odbierz swój bonus.