Typy Ekstraklasa: Termalica B-B. – Cracovia

Typy na mecz 23. kolejki Ekstraklasy, w którym Termalica podejmować będzie zespół Cracovii.

Wczorajszy mecz Piasta z Pogonią pokazał, że organizacyjnie niektóre polskie kluby nie są gotowe do rozgrywania spotkań o tej porze roku. Murawa, a w zasadzie oranisko, bo inaczej nie da się określić tego po czym biegali wczoraj zawodnicy obu zespołów w Gliwicach to był dramat. W takich warunkach lepiej jest się bronić niż konstruować akcje ofensywne i grać piłką. Piłkarze mieli problem z utrzymaniem się na nogach. A już zupełnie niezrozumiałe jest to, że władze klubu, który walczy o historyczny tytuł mistrza Polski, wysyła na boisko do odnieżania tylko dwóch facetów z łopatami (!) Wstydźcie się panowie zarządzający klubem i odpowiedzialni za stan murawy. W Anglii, czy w Niemczech też bywa, że w trakcie rozgrywanych spotkań pruszy śnieg, a pomimo tego potrafią sobie z nim poradzić i stworzyć jako takie warunki do gry.

Wracamy do typu na dzisiaj, chociaż to co będzie się działo dzisiaj w Niecieczy może mieć związek z tym co jest napisane powyżej. W nocy w Małopolsce padał śnieg. Temperatura w ciągu dnia ma być lekko na plusie, a na wieczór już nie są prognozowane dalsze opady. Oby tak było, bo inaczej znowu będziemy świadkami kopaniny, co byłoby dużą strata dla widowiska, jakie są w stanie zapewnić przede wszystkim piłkarze Cracovii.
Drużyna prowadzona przez Jacka Zielińskiego w pierwszym meczu po przerwie zimowej pokazała, że pomimo straty dwóch ważnych dla zespołu piłkarzy (Rakels i Covilo) nie stracili na jakości gry. Trener Zieliński musiał, trochę przebudować swoje formacje, m.in. Budziński został nieco cofnięty do tyłu linii pomocy, ale tacy zawodnicy jak Cetnarski czy reprezentant Polski Kapustka, wciąż dają dużo jakości. Do tego dochodzą doświadczeni obrońcy jakimi są Wołąkiewicz i Polczak. Wygląda to obiecująco dla kibiców Pasów.
Jeżeli dzisiaj w Niecieczy boisko będzie dobrze przygotowane do meczu, a Cracovia zagra na swoim normalnym poziomie, to powinna zainkasować 3 punkty. Drużyna Pasów powinna mieć dodatkową motywację, ponieważ wczoraj Piast i Pogoń zremisowały, a więc otwiera się szansa wskoczenia na podium tabeli.
Termalica w ostatniej kolejce napędziła trochę strachu mistrzom Polski. Widać, że dobrze przepracowali okres przygotowawczy do rundy wiosennej. U siebie potrafią być groźni nawet dla najlepszych drużyn. Dodatkową motywację powinien mieć dzisiaj Krzysztof Pilarz bramkarz Termaliki, który do nowego swojego klubu przeszedł własnie z Cracovii.

Stawiamy jednak na zwycięstwo krakowskiej drużyny, która będzie chciała się zrewanżować po wpadce u siebie z Termalicą w rundzie jesiennej, podpierając nasz typ zwrotem w przypadku remisu.

Ekstraklasa, 20/02/ godz.18:00, Termalica B-B. – Cracovia, typ: Cracovia (remis nie ma zakładu), kurs: 1.75

Zmień bukmachera na BETANO. Kliknij TUTAJ i odbierz swój bonus.