Typy koszykówka: Real Madryt – Laboral Kutxa

Półfinał Pucharu Hiszpanii rozgrywanego w La Coruni i starcie Realu Madryt z Laboral Kutxa Vitoria.

We wczorajszych spotkaniach ćwierćfinałowych Real pokonał Fuenlabrade 101-84, a Laboral zwyciężył Obradoiro 79-77. Zdecydowanie więcej sił w swoje spotkanie włożyła ekipa Laboralu, do tego jeszcze mecz zaczął się o 21.30 (Real grał o 19), więc czasu na regenerację przed dzisiejszym starciem zdecydowanie mniej. Trener Perasovic miał do dyspozycji w tym spotkaniu tylko dziewięciu graczy, każdy z nich sporo minut spędził na parkiecie (dwóch najlepszych strzelców Causeur i Hang ponad 30 minut, inni czołowi gracze jak Bourousis, Tillie czy Adams niewiele mniej). Zmęczenie może być kluczowym czynnikiem w turnieju, gdzie mecze rozgrywane są dzień po dniu.

Natomiast trener Realu Pablo Laso w meczu wczorajszym dał zagrać całej dwunastce, mecz rozgrywali wcześniej, więc sił powinni mieć więcej od dzisiejszych przeciwników. We wczorajszym meczu siedmiu zawodników (Taylor, Llull, Carroll, Ayon, Reyes, Maciulis, Nocioni) z dwucyfrowymi zdobyczami punktowymi, a przecież są jeszcze KC Rivers, Doncic, Lima, Rodriguez i Hernangomez, którzy swoje też potrafią dołożyć. Real będzie miał również dodatkową mobilizację by pokonać Laboral, przegrali z nimi już dwukrotnie w tym sezonie (liga, Euroliga) i na pewno będą chcieli się w końcu zrewanżować rywalom, co zresztą zapowiadają. Mniejsze zmęczenie wczorajszym spotkaniem, dłuższa ławka, a co za tym idzie większa możliwość rotacji składem, są zdecydowanie po stronie Realu i jeżeli znów pokażą tak zespołowy świetny basket jak w ćwierćfinale, muszą realnie myśleć o zwycięstwie w tym spotkaniu.

Copa Del Rey Puchar Hiszpanii, godz. 21.30, Real Madryt – Laboral Kutxa, typ: Real (-4), Kurs: 1.71

Hej! Masz konto w Bet365? Nie? Przecież każdy musi je mieć!
Otwórz konto w bet365 już dzisiaj i zdobądź 100% Bonusu.