Typy Marsylia – Lorient – zaprasza Antek Tysiąc

Dziś pod lupę biorę spotkanie rozpoczynające 34. kolejkę Ligue 1 pomiędzy Marsylią a Lorient. Gospodarze zajmują 4. miejsce w tabeli, natomiast ekipa Lorient jest 17.

Marsylia po ostatnich fatalnych meczach stopniowo spadała niżej w tabeli, by na ten moment być nawet poza podium. Ostatnie 5 spotkań to aż 3 porażki i jedynie 4 zdobyte punkty. Ta zła passa sprawiła, że szanse na mistrzostwo Francji są już praktycznie zerowe. Równie fatalnie, a w zasadzie identycznie jak Marsylczycy wygląda postawa Lorient. Ostatnie 5 spotkań, to również 3 porażki i 4 zdobyte punkty. Ogółem mówiąc obydwa zespoły są w sporym kryzysie.

Lorient pomimo słabej postawy w przekroju całego sezonu ma bardzo interesującą umiejętność. Potrafią bardzo dobrze mobilizować się na mecze z rywalami z górnej półki. Remisowali oni 1-1 zarówno z Marsylią jak i z Lyonem. Potrafili zdobyć gola także gola w obydwu spotkaniach przeciwko PSG. Liczę, że nie będą mieli problemu ze zdobyciem bramki w dniu dzisiejszym. Marsylia również zdobywa sporo bramek, ale często gubi się w końcówce meczu i nie potrafi dowieźć korzystnego wyniku do końca. Obydwa zespoły potrzebują punktów jak tlenu, więc liczę dziś na bardzo zacięty mecz. Zdecydowałem się więc na zagranie:

[sc:betano]Marsylia – Lorient, typ: Over 2,5 gola + BTTS, kurs: 2,10

Powodzenia!

Antek Tysiąc.