Typy na Bundesligę: RB Lipsk – FC Kaiserslautern

Forma:

Przed sezonem Lipsk był uważany za zadecydowanego faworyta do awansu. Początek rozgrywek nie był łatwy. Podopieczni Rangnicka gubili punkty na relatywnie łatwych rywalach, ale od pewnego momentu ustabilizowali formę i wskoczyli nawet na fotel lidera. Od dziewięciu meczów ligowych pozostają niepokonani, z czego cztery ostatnie wygrali i wydaje się, że wjechali w końcu na autostradę prowadzącą ku 1. Bundeslidze.

Kaiserslautern natomiast spisuje się znacznie poniżej oczekiwań. Po serii słabych wyników zwolniono Kostę Runjaicia, którego zastąpiono Konradem Fünfstückiem. Ten zaczął świetnie, bo od dwóch wygranych meczów z Bochum i Fortuną Dusseldorf, ale ostatnie cztery mecze – wliczając Puchar Niemiec – to komplet porażek i zero strzelonych goli. W Lipsku przyjezdni z pewnością nie będą zatem faworytem.

Nie zagrają:

Obie ekipy mają przed tym meczem swoje problemy, choć przyjezdni nieporównywalnie większe. W ich szeregach zabraknie kontuzjowanych od jakiegoś czasu graczy podstawowego składu: Zimmera i Ringa, a w ostatnim czasie dołączyli do nich kolejni gracze pierwszego planu: Heubach (pauza za kartkę), Piossek, Gaus i Karl. To sprawia, że Funfstück będzie miał spore problemy z zestawieniem optymalnej jedenastki na to spotkanie, a jednocześnie otwiera szansę na grę w pierwszym składzie obu naszym reprezentantom – Klichowi i Przybyłce.

Lipsk nie może natomiast skorzystać w tym meczu z dwójki podstawowych defensorów – Orbana i Klostermanna, a także z kontuzjowanego od dłuższego czasu napastnika Boyda. Zwłaszcza brak dwóch pierwszych będzie dla Rangnicka sporym kłopotem, choć kadra RB jest na tyle szeroka, że bez większych kłopotów znajdzie on solidnych zastępców.

Typ:

Jedyne co przemawia w tym meczu za Kaiserslautern, to wiara, że każda seria kiedyś się kończy. W tym przypadku musiałyby się skończyć dwie serie – zwycięska Lipska i porażek Kaiserslautern. Dodatkowo będący w słabej dyspozycji Czerwone Diabły przyjadą na ten mecz mocno osłabione i ciężko będzie im stawić czoła będącym w formie gospodarzom. Kurs na wygraną gospodarzy wynosi 1.73 i chyba warto go wykorzystać.

[sc:winmasters] RB Lipsk – FC Kaiserslautern, 08.11.15 (niedziela), godz. 13:30
Typ: 1, kurs: 1,73, stawka 50  zł