Typy na Bundesligę: FC Augsburg – Werder Brema

Forma:

Gospodarze zdają się powoli wychodzić z dołka. Trzy ostatnie mecze to aż 10 strzelonych goli, pewna wygrana w Pucharze Niemiec z Freiburgiem, stracona w doliczonym czasie gry wygrana nad Mainz po kontrowersyjnej decyzji arbitra oraz bardzo pewna i wysoka wygrana w LE nad Alkmaar. W świetnej dyspozycji jest zwłaszcza Raul Bobadilla, który popisał się hattrickiem w meczu przeciwko Holendrom a wcześniej trafił także do siatki Mainz.

Werder natomiast wrócił do gry po wygranej w wyjazdowym meczu z Mainz, choć w ostatnim meczu z Borussią Dortmund był zupełnie bezradny, zwłaszcza w drugiej połowie. Jakie oblicze bremeńczycy pokażą w Augsburgu? Może być im ciężko o dobry rezultat, bo mają przed tym meczem dość duże kłopoty kadrowe.

Nie zagrają:

Gospodarze przystąpią do tego meczu bez środkowego obrońcy Honga, wraca za to na te pozycję po stłuczeniu żebra Callsen-Bracker. Jeśli nie będzie mógł jeszcze zagrać, to w podstawowej jedenastce zagra tak jak z Alkmaar Christoph Janker. Więcej kłopotów ma natomiast trener Skripnik. W spotkaniu tym na pewno nie będzie mógł skorzystać z graczy formacji ofensywnej – Floriana Grillitscha i Arona Johannssona, a pod dużym znakiem zapytania stoją w tym spotkaniu występy innych graczy pierwszej jedenastki – Anthony’ego Ujaha, Clemensa Fritza i Santiago Garcii. Ich brak byłby bardzo trudny do zrekompensowania.

Typ:

Augsburg wygrał w tym sezonie jak dotąd tylko jeden mecz (20.09. z Hannoverem) i chyba czas najwyższy na drugie zwycięstwo. Gdzie i z kim jeśli nie u siebie ze słabym Werderem? Nadzieję gospodarzom dają też ostatnie mecze i spora ilość strzelonych goli, tym bardziej, że przecież defensywa Werderu nie należy do najsilniejszych stron tej drużyny. Dla gości to będzie także bardzo ważne spotkanie, bo przecież w przypadku porażki „zapraszają” Augsburg do walki o wydostanie się ze strefy spadkowej, w której sami się po meczu z Dortmundem znaleźli. Odważniejszym poradziłbym postawić na wygraną Augsburga, a tym, którzy grają asekuracyjnie opcję z dnb (bez remisu). Nie sądzę, by Werder wygrał po razu drugi z rzędu na obcym boisku. Gospodarze będą bardzo mocno zdeterminowani, by wreszcie sięgnąć po komplet punktów i mają ku temu odpowiednie instrumenty.

[sc:winmasters] FC Augsburg – Werder Brema, 08.11.15 (niedziela), godz. 17:30
Typ: 1 dnb, kurs: 1,57, stawka 100 zł