Typy na Bundesligę: VfL Wolfsburg – Hannover 96

Forma:

Niech Was nie zmyli 1:5 w Monachium. Druga połowa to totalny black out Wilków, ale sami przyznacie, że trudno do tego meczu przyłożyć jakąkolwiek wiarygodną miarę i wnioskować z niego na pozostałe mecze. Poza tym u siebie Wolfsburg praktycznie nie traci punktów. W tym sezonie wygrał komplet czterech meczów przed własną publicznością, pozostawiając w pobitym polu Eintracht (2:1), Schalke (3:0), CSKA Moskwa (1:0) i Herthę Berlin (2:0), a więc zespoły, które były z pewnością w o wiele lepszej dyspozycji niż obecnie Hannover. Dołóżmy do tego jeszcze, że w poprzednim sezonie Wolfsburg nie przegrał u siebie ani jednego spotkania.

Hannover natomiast bardzo cierpi w bieżącym sezonie. Jeden zdobyty jak dotąd punkt wywalczono na inaugurację sezonu w Darmstadt remisując 2:2. Później przyszły wyraźne porażki w Moguncji (0:3) i Augsburgiu (0:2). Posada trenera Frontzecka wisi na włosku i kto wie, czy w przypadku porażki w Wolfsburgu nie zostanie on zwolniony ze stanowiska.

Nie zagrają:

Obie ekipy mają swoje problemy kadrowe. Wolfsburg musi w tym meczu obejść się bez 2 ważnych zawodników – Vieirinhii i Luiza Gustavo, którzy są kontuzjowani. Nie zagra także środkowy obrońca Knoche, ale on został przez Heckinga odsunięty na bocznicę i zwłaszcza po transferze Dantego ma bardzo małe szanse na grę.

Goście natomiast przyjadą na derby bez Priba, Benschopa i Becha. Dwóch pierwszych leczy urazy, trzeci został przez klub zdyskwalifikowany za balowanie w mieście w godzinach nocnych mimo przedłożonego w klubie L4.

Typ:

Bundesliga uczy pokory. Zwłaszcza w tym sezonie padają wyniki, które trudno racjonalnie wytłumaczyć.  Na tym i na statystyce będzie opierać swój optymizm ekipa przyjezdnych. Dlaczego na statystyce? Bo z reguły dobrze im się gra przeciwko VfL. Odkąd Hecking jest trenerem Wolfsburga obie drużyny spotkały się ze sobą pięciokrotnie i trzy razy wygrywali piłkarze 96. Ogółem z siedmiu ostatnich meczów pomiędzy obiema drużynami Wolfsburg wygrał tylko jedno, a Hannover pozostaje niepokonany na boisku w Wolfsburgu od 3 spotkań. Nigdy dotąd jednak różnica piłkarska między oboma zespołami nie była tak wielka, jak obecnie. Wolfsburg będzie robić wszystko, by odkupić winy za lanie w Monachium i Zieler w bramce H96 musi się przygotować na bardzo długie 90 minut. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności – Wolfsburg nie ma prawa stracić punktów w tym spotkaniu, bo straty do Bayernu i Dortmundu mogą urosnąć do rozmiarów, których nie będzie się już dało zniwelować przy obecnej formie obu zespołów. Kurs na wygraną Wolfsburga jest niewielki, ale lokata kapitału zdaje się być w tym przypadku dość pewna.

[sc:comeon] VfL Wolfsburg – Hannover 96 (sobota, 26.09.15, godz. 15:30)
Typ 1, kurs: 1.36, stawka 150 zł