Typy na ME w piłce ręcznej: Islandia vs Norwegia


Już dzisiaj starują Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej 2016 mężczyzn, których gospodarzem jest Polska. To będą na pewno wyjątkowe 2 tygodnie dla kibiców tej dyscypliny sportu, bowiem będą mogli zobaczyć na żywo najlepszych piłkarzy ręcznych na świecie. Polscy kibice wierzą głęboko w to, że 31 stycznia o godz. 17:30 w Kraków Tauron Arenie wybiegną na parkiet Polacy, aby zagrać w finale tej wielkiej imprezy i przejść do historii, tak jak niespełna 1,5 roku temu nasi siatkarze w mundialu jaki był rozgrywany w naszej ojczyźnie.

Dzisiaj zabieramy Was do katowickiego Spodku, na jeden z meczy jaki będzie rozgrywany w grupie B, a mianowicie na pojedynek Islandii z Norwegią. Obie ekipy znają się doskonale i wiedzą o sobie wzajemnie chyba wszystko. To będzie prawdziwy mecz walki, w którym sędziowie będą często używać swoich gwizdków. Bukmacherzy w roli faworyta w tym meczu upatrują zespół Islandii. Wyspiarze mają bardzo dobre skojarzenia w turniejach o mistrzostwo Europy i na pewno ich celem jest, aby powetować sobie niepowodzenie z ostatniej wielkiej handballowej imprezy, jaką były Mistrzostwa Świata 2015 w Katarze.
Islandia wyszła ze swojej grupy obok Francji, Szwecji i Egiptu, jednak w 1/8 finału trafiła na świetnie dysponowanych Duńczyków, którzy pewnie ich pokonali i awansowali do kolejnej rundy. Dzisiaj przyjdzie im się mierzyć z Norwegami, którzy już dawno nie zaznali sukcesu na wielkiej imprezie rangi mistrzowskiej i bardzo chcieliby sprawić na tych ME dużą niespodziankę swoim kibicom. Ostatnie mecze kontrolne pokazały, że Wikingowie są doskonale przygotowani do polskiego turnieju o prymat w Europie. Norwegowie pokonali w nich między innymi broniących tytułu mistrzów Europy Francuzów i wicemistrzów Świata Katarczyków. Mają w swoim składzie mieszankę bardzo doświadczonych zawodników jak m.in. Erlend Mamelund na co dzień grający w THW Kiel, czy Bjarte Myrhol obrotowy Skjern z młodymi, dysponującymi świetnymi warunkami fizycznymi piłkarzami (Kent Robin Toennesen, Harald Reinkind, czy Sander Sagosen), którzy na co dzień występującymi w czołowych zespołach Bundesligi i ligi duńskiej.

Pojedynek Islandii z Norwegią będzie bardzo wyrównany i o końcowym sukcesie jednej bądź drugiej drużyny zadecyduje prawdopodobnie różnica 1 lub 2 bramek, a być może mecz skończy się podziałem punktów. My zagramy jednak na zwycięstwo Norwegów z handicapem, po całkiem dobrym kursie. Powodzenia!

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn, godz.18:15, Islandia – Norwegia, typ: 2 (+2.5), kurs: 1.59

Nowy rok to czas na zmianę bukmachera!
Otwórz konto w bet365 już dzisiaj i zdobądź 100% Bonusu.