Typy na tenis: Dubel na WTA Katowice

Przyjemny dubel na poniedziałek z AKO @ 2,26. Wrzucamy już dziś bo kursy mogą polecieć, co prawda nie ma jeszcze ustalonego planu gier, ale mecze w Katowicach ruszają od rana.

Pozycja 1: Lesya Tsurenko v Stefanie Vogele, typ: 1 @1,50
Tsurenko to bardzo ciekawa zawodniczka. Błysnęła w ubiegłym sezonie podczas turnieju w Indian Wells dochodząc do ćwierćfinału. Ponadto wygrała turniej w Istambule, była w ćwierćfinale w Toronto, półfinale w New Haven. W tym sezonie grywa rzadziej, na początku roku miała przejściowe problemy zdrowotne. Na szczęście to już za nią, ostatnio pokonała po 2-0 Babos i Errani, a w Miami urwała seta Makarovej. Ukrainka dysponuje świetnym forhendem. Dobrze czuje się na szybkich nawierzchniach, w hali legitymuje się bilansem 71-35. Vogele jeszcze parę lat temu uchodziła za spory talent, osiągała dobre wyniki, była w 3 rundzie Roland Garros. Coś poszło jednak nie tak i jej kariera stanęła w miejscu. Ostatnie dwa sezony kończyła ze słabym bilansem – 25/32 (’14) i 32/32 (’15). W tym sezonie gra jedynie w ITF’ach, w których notuje dobre wyniki, ale to jednak inny świat niż turnieje WTA. Tsurenko wraca do dobrej dyspozycji. Ma większe umiejętności niż Szwajcarka, jest dużo groźniejsza z głębi kortu. Kolejnym argumentem przemawiającym za Lesią jest bilans bezpośrednich pojedynków – 4/0 na korzyść Ukrainki (nie straciła nawet seta). Uważam, że to ona wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko.

Pozycja 2: Francesca Schiavone v Kirsten Flipkens, typ: 2 @1,51
Miesiąc temu pisałem analizę do tego spotkania i za chwilkę ją przytoczę, ponieważ od tego czasu nic się nie zmieniło. W tamtym spotkaniu Kirsten zwyciężyła w dwóch setach, wtedy panie grały mecz na nawierzchni twardej, teraz zagrają w hali (gdzie lepiej czuje się Flipkens). Dodatkowo broni punktów za ubiegłoroczny ćwierćfinał w Katowicach.
Mecz zapowiada się jednostronnie – przynajmniej w mojej ocenie. Prawda jest taka, że Schiavone swoje lata już ma i największe sukcesy za nią. O ile na mączce jeszcze prezentuje się nieźle tak już na betonie notuje fatalne rezultaty. Flipkens gra bardzo widowiskowy tenis, potrafi skończyć przy siatce, dysponuje świetnym slicem bekhendowym, który na szybszych nawierzchniach – zwłaszcza w hali – robi robotę. Bilans h2h 5-2 na korzyść Belgijki, ostatnie 4 spotkania padły jej łupem. Kirsten dużo pewniej serwuje, Włoszka ma w tym elemencie problemy – zwłaszcza z drugim podaniem, które Belgijka powinna śmiało atakować. Przewiduje piąte z rzędu zwycięstwo Flipkens.

Pozycja 1 + Pozycja 2 = AKO @ 2,25.

Nie masz jeszcze konta w Bet365? Przecież każdy musi je mieć! Otwórz konto w Bet365 już dzisiaj i zdobądź 100% Bonusu.