Typy na tenis: RIO 2016: Rafael Nadal – Thomaz Bellucci

Karlovic z Mischą Zverevem pokryli over. Z pojedynku miksta wycofał się jednak Rafa Nadal, który zagra dziś o złoty medal w grze podwójnej.

Spotkanie rozpocznie się po godz. 18:30.

Bellucci w ćwierćfinale to spora niespodzianka, nawet biorąc pod uwagę fakt, że turniej olimpijski rozgrywany jest w Brazylii, czyli ojczyźnie Thomaza.

Bellucci rozpoczął dosyć szczęśliwie bowiem w 1 r. jego rywal musiał kreczować z powodu kontuzji kostki. W momencie poddania meczu Dustin Brown prowadził 6-4 4-5 i kto wie jak skończyłby się tamten mecz gdyby nie przykry wypadek Niemca. Później Thomaz pokonał 2-1 Cuevasa i w końcu 7-6 6-4 Goffin. Zwycięstwo z Belgiem to spora niespodzianka, choć znowu gospodarz miał sporo szczęścia. David w pierwszym secie 2 razy serwował po wygranie partii (*5-4, *6-5), w tie-breaku miał jeszcze setbola, ale to nie wystarczyło.

Rafael wygląda w Rio bardzo solidnie. W meczach singlowych nie stracił jeszcze seta (pokonał kolejno Delbonisa, Seppiego i Simona). Dodatkowo znakomicie gra w deblu, gdzie razem z Marciem Lopezem zagra dziś o złoto dla swojego kraju.

Ciężko przypuszczać, aby Bellucci miał się postawić Hiszpanowi. Popularny „Belluga” jest zbyt nieregularny, często wpada na korcie w marazm, wydaje się zagubiony. Publika z pewnością będzie mocno dopingować swojego pupila, ale w mojej opinii na niewiele się to zda. H2H 5-0 Nadal, bilans setowy 14-0, bilans gemowy 87-46. Jednym słowem: Miazga. Uważam, że handicap -4,5 w stronę Rafaela to dobre rozwiązanie.