Typy na tenis: Roger Federer – Stanislas Wawrinka

Finał pań trwał ponad 3 godziny, a więc panowie rozpoczną później.

Roger nie stracił w Indian Wells seta, pokonał gładko Nadala, krótko konkludując – forma Federera wciąż jest najwyższych lotów.

Wawrinka pokonał szczęśliwie Thiema i Nishioke, wiadomo jednak, że w tych najważniejszych meczach Stan prezentuje tenis kosmiczny, wspina się na najwyższy poziom.

Będzie to rewanż za Australian Open, wtedy Roger wygrał w pięciu setach. Trzeba jednak przyznać, że Fedex znajduje się w znakomitym okresie swojej kariery, wygrał wszystko co można było, już nic nie musi udowadniać.

Uważam, że Wawrinke stać na nawiązanie walki, choć faworytem jest Roger, który prowadzi w bezpośrednich pojedynkach 21-3. Własne podanie powinno być kluczem do sukcesu, obaj znakomicie serwują, dlatego over gemowy na pierwszy set wydaje się być dobrym typem.

ATP: Roger Federer – Stanislas Wawrinka, typ: Powyżej 10,5 gemów w pierwszym secie, kurs: 2,75