Typy na tenis: Simona Halep – Ana Konjuh

Konjuh to utalentowana dziewczyna, w tym sezonie doszła już do finału w Auckland, w Australian Open pokonała 2-0 Mladenovic, a w drugiej rundzie przegrała 1-2 z Gavrilovą. Chorwatka gra ofensywnie, nie boi się atakować, gdy tylko jest precyzyjna naprawdę ciężko odnaleźć właściwy rytm grając przeciwko niej.

Typuję, że Konjuh ugra seta w spotkaniu z Halep. Rumunka przegrała w pierwszej rundzie Australian Open z 0-2 z Rogers, powodem była kontuzja lewego kolana. Ciężko powiedzieć, czy Simona jest już w pełni sprawna, ból w kolanie to dla tenisisty bardzo bolesna dolegliwość.

Nawet jeśli Rumunka zagrałaby swój tenis, wcale nie jest powiedziane, że Ana nie podejmie walki. W młodej Chorwatce drzemie ogromny potencjał i set w spotkaniu z Halep jest w jej zasięgu.

01.02: WTA St. Petersburg: 10:30: Simona Halep – Ana Konjuh: Konjuh wygra seta, kurs: 1,81.