Typy tenis: Szarapowa – Woźniacki

Dla mnie faworytką dość wyraźną jest Rosjanka, która w Chinach grała naprawdę dobry tenis, poza tym jest to tenisistka, która trzyma formę i nie sądzę, by się miało coś nagle stać.

Gram handi, gdyż Masha miała wyniki imponujące, sety wygrane do zera z Ivanović czy Kuznetsovą naprawdę robią wrażenie, finał wygrany też dość spokojnie z nieobliczalną Kvitovą. Nic tylko gratulować.

Karolina natomiast po US Open mnie nie zachwyciła. Porażka z Ivanović, Bouchard, Stosur więc tenisistkami, które atakują i robią to bardzo dobrze. Podobny styl prezentuje Szarapowa i ten mecz łatwy nie będzie. Dodatkowo sety stracone z Gajdosovą, Muguruzą, Suarez Navarro czy Bacsinszky pokazują, że jest nieregularna i nie jest w swojej najwyższej dyspozycji.

H2H 6-3 dla Rosjanki, w tym sezonie spotkały się na US Open, tam wygrała w 3 setach Dunka, podczas turnieju mistrzyń czas na rewanż i sądzę, że Maria zrobi to zdecydowanie!