Typy tenisowe: Greetje Minnen – Petra Kvitova

Typy tenisowe

Dzisiaj zawitamy do Niemiec, a dokładniej do Stuttgartu, gdzie corocznie odbywa się prestiżowy turniej kobiet, w którym nie brakuje gwiazd. W naszym meczu zaprezentuje się Petra Kvitova oraz niespodziewana pogromczyni Dominiki Cibulkovej Greetje Minnen.

Zdecydowaną faworytką tego spotkania jest oczywiście Petra Kvitova, która na mączce potrafi grać naprawdę bardzo dobrze. Świadczą o tym chociażby zeszłoroczne tytuły w Pradze i Madrycie, gdzie grała tydzień po tygodniu. W tym roku jeszcze bez meczu na clayu, ale w Czeszka już od dłuższego czasu trenuje pod tą nawierzchnię, natomiast w Stuttgarcie jest co najmniej od 21 kwietnia. Wtedy odbyła trening z Belindą Bencić.

Rywalka Czeszki będzie Greetje Minnen, a więc, jak już zdążyliśmy wspomnieć, sensacyjna pogromczyni Cibulkovej. Często jest jednak tak, że po takich zwycięstwach w kolejnych meczach, gra danej zawodniczki nie wygląda już tak dobrze. Poza tym, Kvitova to obecnie poziom wyżej od Domi, więc zadaniem tym bardziej trudniejsze, zwłaszcza, że Belgijka będzie musiała zmierzyć się z leworęcznym serwisem Petry. Ogólnie jest to młoda zawodniczka z poziomu ITF i dopiero próbuje wejść w dorosłe granie na poziomie.

Biorąc pod uwagę umiejętności, doświadczenie, klasę zawodniczki, to idziemy zdecydowanie w kierunku Kvitovej. Jest to ambitna tenisistka, zwykle skoncentrowana i rzadko kiedy miewa mecze, w których odpuszcza niżej notowanym rywalkom.

WTA Stuttgart: Greetje Minnen – Petra Kvitova, typ: Kvitova -4,5 gema, kurs: 1,65.