Valverde: Musimy zminimalizować nasze błędy

Trener Athletic Bilbao Ernesto Valverde przed sobotnim finałem Pucharu Króla na Camp Nou z Barcelona ujawnił swój plan na pokonanie faworyzowanych mistrzów Hiszpanii.

– Każdy zespół ma swój styl i to wszystko zobaczymy w najbliższym spotkaniu. Wiemy, że Barcelona nas szanuje, a my ją, ale postaramy się zrobić bardzo intensywny mecz, bo taki nam pasuje i dzięki temu go wygrać – przyznał Valverde w rozmowie z katalońskim „Mundo Deportivo”.

– Nie wiem na jakie błędy możemy sobie pozwolić, ale musi ich być niewiele. To jest tylko jeden mecz i ktoś na pewno wygra trofeum. Musimy zminimalizować nasze błędy i starać się zmaksymalizować nasze szanse – podkreślił opiekun „Los Leones”, jasno wskazując największe zagrożenie dla swoich podopiecznych.

– Co mogę powiedzieć o Messim? Jest trudny do zatrzymania, ale musimy starać się tego dokonać. On zawsze zaznacza się w meczach o wielką stawkę. Dla nich jest to jeszcze jeden tytuł do zdobycia, a dla nas jest to wyjątkowa okazja. Nie ma porównania wygrać trofeum z takim zespołem jak Athletic, a takim przyzwyczajonym do zwycięstw – podsumował Valverde.