W przyszłym sezonie brak podziału na grupę mistrzowską i spadkową

sports news

W sezonie 2020/21 PKO BP Ekstraklasa nie rozegra fazy finałowej. Wszystko za sprawą epidemii koronawirusa i przełożonego Euro 2020.

Epidemia koronawirusa i przymusowa przerwa w minionych rozgrywkach ekstraklasy wpłynie na kolejny sezon. Z powodu braku wystarczającej liczby terminów zmieniony zostanie system rozgrywania meczów. Zamiast dotychczasowych 37 kolejek odbędzie siedem mniej. Nie będzie więc podziału na grupę mistrzowską i spadkową. Terminarz i regulamin rozgrywek zostanie w piątek (24 lipca) przedstawiony do zatwierdzenia zarządowi Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Musimy zwrócić uwagę na kilka spraw. Ekstraklasa zamiast w końcówce lipca ruszy pod koniec sierpnia. Najbardziej prawdopodobny termin to weekend 21–23.08. Mamy więc miesięczne opóźnienie. Dodatkowo UEFA i FIFA zabierają nam terminy w środku tygodnia aż do połowy grudnia. Wiosną przyszłego roku z uwagi na EURO 2020, jak również juniorskie Mistrzostwa Świata, ligi w Europie muszą zakończyć sezony do 15 maja. Ponadto Polski Związek Piłki Nożnej, chcąc zachować dotychczasową formułę rozgrywek Pucharu Polski, potrzebuje ok. sześciu, siedmiu swoich terminów. Z tego powodu najprawdopodobniej Ekstraklasa SA przedstawi zarządowi PZPN format ligi, w którym w kolejnym sezonie odbędzie się 30. kolejek – przyznaje prezes Ekstraklasy SA Marcin Animucki.

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.