Walcott: Arsenal jest najlepszą drużyną w Europie

Nie da się ukryć, że Arsenal imponuje w ostatnich miesiącach wysoką dyspozycją. Zawodnik Kanonierów Theo Walcott twierdzi nawet, że jego zespół jest aktualnie najlepszy w Europie.

Z dwudziestu rozegranych od początku roku 2015 meczów, podopieczni Arsene’a Wengera przegrali tylko trzy. W tym czasie awansowali do finału Pucharu Anglii oraz na drugie miejsce w tabeli Premier League, ale odpadli też z rywalizacji o Ligę Mistrzów, uznając wyższość AS Monaco. Walcott uważa jednak, że mimo to on i jego koledzy zasługują na pochwałę.

„Myślę, że w tym roku kalendarzowym jesteśmy jak dotąd najlepszą drużyną w Europie. Mamy najsilniejszy skład od dawna, wszyscy są zdrowi, nie ma żadnych większych kontuzji, a to ważne. Jeśli przez cały sezon omijałyby nas kontuzje, moglibyśmy zdobyć tytuł mistrzowski” – zasugerował Anglik w rozmowie z serwisem Four Four Two.

„Wydaje mi się, że nikt nie zgadłby, że będziemy na tym etapie rozgrywek na drugim miejscu w Premier League, szczególnie w tym sezonie” – podkreślił.

Theo Walcott, którego prześladowały w tym sezonie urazy, wystąpił łącznie w 16 spotkaniach Kanonierów i zdobył w nich trzy bramki. Jego kontrakt z Arsenalem kończy się w czerwcu przyszłego roku.