Wimbledon: Finał dla Kvitovej?

W sobotnim meczu finałowym wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie, tegoroczna rewelacja Eugenie Bouchard zmierzy się z Petrą Kvitovą. Mimo, że Kanadyjka dotarła do finału bez straty seta, my radzimy Wam postawić na doświadczoną Czeszkę.

Obie tenisistki spotkały się ze sobą zaledwie jeden raz. W sierpniu 2013 roku Kvitova łatwo pokonała Bouchard 2:0 w setach. W ostatnich miesiącach lepsze wyniki również osiągała Czeszka, która przegrała tylko pięć z dwudziestu pojedynków. Bouchard notowała nieznacznie gorsze rezultaty.

Przed turniejem Kvitova została rozstawiona z numerem szóstym, a w drodze do finału pokonała m.in. Safarovą, Peng, Barthel czy Venus Williams. Bouchard czyli turniejowa „trzynastka” ograła Petković, Cornet, Kerber czy Halep.

Naszym zdaniem piękny sen Kanadyjki zakończy się w sobotę. Kvitova jest zbyt doświadczoną tenisistką, by przegrać w takiej sytuacji finał Wimbledonu.