1. Liga: Chojniczanka przerwała serię porażek

Chojniczanka Chojnice przerwała serię sześciu porażek z rzędu. Piłkarze Mariusza Pawlaka w meczu szesnastej kolejki 1. Ligi pokonali na wyjeździe MKS Kluczbork 3:1.

Pierwszego gola goście zdobyli siedem minut po przerwie. Rafał Grzelak przeprowadził indywidualną akcję i oddał strzał, którego nie był w stanie obronić Oskar Pogorzelec. Było to jego pierwsze trafienie w tym sezonie. Jedenaście minut później było 2:0. Andrzej Rybski, który chwilę wcześniej wszedł na boisko z ławki rezerwowych, wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W 88. minucie meczu, kontaktową bramkę dla gospodarzy, po strzale z rzutu wolnego zdobył Kamil Nitkiewicz, ale w doliczonym czasie gry wynik na 3:1 dla gości ustalił Grzelak.

Dzięki wygranej, Chojniczanka awansowała na czternaste miejsce w tabeli. MKS Kluczbork zajmuje dziesiątą pozycję w lidze.

Kolejnym rywalem klubu z Chojnic będzie Pogoń Siedlce. Później piłkarze Pawlaka rozegrają rewanżowy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski z Legią Warszawa. Najbliższym rywalem MKS-u będzie Dolcan Ząbki.