1. liga: GKS Bełchatów wywiózł punkt z Bytowa

GKS Bełchatów zremisował z Bytovią Bytów 2:2 w wyjazdowym spotkaniu 17. kolejki piłkarskiej 1. ligi. Podopieczni Rafała Ulatowskiego uratowali jeden punkt strzelając bramkę w końcówce rywalizacji.

Pierwsza bramka w tym meczu padła w 26. minucie gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas pomocnik gości, Marcin Flis. Gospodarze zdołali odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Do wyrównania doprowadził Janusz Surdykowski, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

Po niespełna kwadransie drugiej połowy Bytovia wyszła na prowadzenie, a piłkę do siatki Pawła Lenarcika wbił Marek Opałacz. GKS nie dał jednak za wygraną i odrobił stratę w końcowym fragmencie spotkania. Bramkę na wagę remisu zdobył Vaclav Cverna.

Piłkarze prowadzeni przez Tomasza Kafarskiego zajmują aktualnie 13. miejsce w tabeli 1. ligi. „Czarne Wilki” mają na swoim koncie 20 punktów, z kolei podopieczni Rafała Ulatowskiego wywalczyli do tej pory cztery „oczka” więcej i znajdują się na ósmej pozycji.