1. Liga: Podział punktów w Kluczborku

MKS Kluczbork zremisował na własnym stadionie w ramach piątej kolejki pierwszej ligi z Zagłębiem Sosnowiec 1:1 (0:1). Gospodarze decydującego o podziale punktów gola strzelili w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył w 34. minucie Jakub Arak. 20-latek najprzytomniej zachował się w polu karnym rywala i pewnym strzałem pokonał Oskara Pogorzelca. Warto zaznaczyć, iż spory błąd przy straconym golu przez gospodarzy zaliczył Adam Orłowicz, który wybił piłkę głową prosto pod nogi Martina Pribuli.

Do wyrównania doprowadził na kilka chwil przed końcem rywalizacji Sebastian Deja. Gracz MKS-u fantastycznym uderzeniem z dystansu wpakował futbolówkę do bramki bezradnego w tej sytuacji Wojciecha Fabisiaka.

Remis w tym meczu spowodował, iż goście spadli na szóste miejsce w ligowej tabeli. Na chwilę obecną podopieczni Artura Derbina mają na swoim koncie siedem punktów. Natomiast MKS Kluczbork na tym etapie rozgrywek plasuje się na szesnastej lokacie.