1. liga: Krzysztof Ziemniak nie zagra do końca sezonu

32-letni prawy obrońca pierwszoligowego Chrobrego Głogów, Krzysztof Ziemniak z powodu kontuzji nie zagra przez najbliższe kilka miesięcy – donosi oficjalna strona internetowa Pomarańczowo-Czarnych.

Doświadczony zawodnik urazu więzadeł krzyżowych przednich doznał podczas meczu kontrolnego ze Śląskiem Wrocław (1:2). Problemy ze zdrowiem piłkarza są na tyle poważne, że w najbliższym czasie przejdzie on specjalistyczny zabieg rekonstrukcji.

– To dla niego trudna sytuacja. Kontuzję odniósł w trakcie sparingu, więc podczas zaangażowania i walki dla zespołu. Poza tym w Chrobrym jest już kilka lat, więc pomożemy z leczeniem – przyznał dyrektor drużyny, Zbigniew Prejs.

– Po rozmowie z Krzysztofem szybko doszliśmy do porozumienia w sprawie wynagrodzenia, które naturalnie różni się od tego zapisanego w kontrakcie. Po dojściu do pełni zdrowia otrzyma szansę podjęcia rywalizacji i ponownej walki o skład – dodał.

W rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 Krzysztof Ziemniak na zapleczu Ekstraklasy zaliczył dziewięć meczów. Warto ponadto zaznaczyć, iż wychowanek KS Polkowice dwa spotkania rozegrał w pełnym wymiarze czasowym.